رضوان

آخرین اثر مکتوب استاد مجید جعفری تبار

رضوان

آخرین اثر مکتوب استاد مجید جعفری تبار

نحوۀ جبرانِ عمل نکردن به استخاره

پیش می‌آید که برای کارى استخاره گرفته می‌شود و علیرغم توصیۀ به ترک آن موضع، کار شروع می‌شود؛ شخصی که در اصلِ کار، بر خلاف استخاره عمل کرده است می‌خواهد براى طىّ مراحل آن کار و یا حلّ مشکلات آن استخاره بگیرد امّا با چنین شرایطی خود را از مراجعه و کسب تکلیف محروم می‌داند.

معمولًا مى ‏توان گفت این فرد هر چند با عمل نکردن به استخارۀ اوّل، خود یا دیگرانى را از آنچه براى او بهتر بوده محروم کرده ولی براى جلوگیرى از بدتر شدن اوضاع یا حتّى اصلاحِ آنچه پیش آمده و تبدیلِ شرایط به آنچه مورد رضاى خداوند است، هر وقت دچار تردید شود یقینًا مى ‏تواند استخاره بگیرد.

امّا برخى امور است که نمى ‏توان این حکم را به راحتى در موردِ آنها صادر نمود.

مثلًا کسى استخاره گرفته است که با فلان شخص ازدواج کند و جواب بد آمده است و او نیز بدونِ توجّه به استخاره، با او ازدواج مى ‏کند و پس از مدّتى، دلش از آن فرد زده مى ‏شود و براى جدایى از او استخاره مى‏ کند و خوب مى‏ آید.

او نمى ‏باید این استخاره را مى ‏گرفت و اکنون هم که گرفته است، نمى ‏تواند به استنادِ این استخاره از او جدا شود. اگر در ذهنیّتِ او استخاره جایگاهى دارد، از همان اوّل نمى ‏باید با این فرد ازدواج مى‏ کرد.

زندگى و حریم و کرامتِ یک انسان، بازیچۀ دستِ دیگران نیست.

برگرفته از سایت استخاره استاد مجید جعفری تبار

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی